25 Septembrie, 2021, 23:30:38 pm

Autor Subiect: Jurnal Valexx  (Citit de 93171 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Valexx

• Hero Member
  • Mesaje postate: 2680
    • Yahoo Instant Messenger - Valexx5
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Jurnal Valexx
« : 09 Decembrie, 2007, 00:42:45 am »
    BUNA!! incepand de astazi voi avea un jurnal de pariuri in care voi incerca sa fac bani,dar sa i ajut si pe alti sa faca daca voi putea...

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
Raspuns: Jurnal Valexx
« Răspuns #1 : 09 Decembrie, 2007, 09:55:27 am »
Multa bafta Valexx.  :ok:

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 09 Decembrie, 2007, 15:17:12 pm »
Salut! Dupa cum am zis incerc sa va ajut sa castigati ceva banuti.. si incepem cu meciul
  Sint Truiden vs Anderlecht din campionatul Belgian Jupiler League.....   ca sa tinem o evidenta vio incepe de la 100 puncte..
      pronosticul meu pentru a castiga ceva banuti este
      2 pauza/2 final cota de 2,40 oferita de.. bet365              miza 30 pct.
      x pauza/2 final cota de 4,35 oferita de .. gamebookers     miza 20 pct.
   VA DORESC MULT SUUCES!!
« Ultima Modificare: 09 Decembrie, 2007, 22:02:38 pm de Valexx »

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 09 Decembrie, 2007, 15:18:46 pm »
   Mersi MILAN.... macar incerc si eu sa fac un lucru bun.. :ok:

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 09 Decembrie, 2007, 23:41:53 pm »
Salut!! se pare ca primul meu pronostic nu a avut succes am pierdut 50pct.
   scorul final al meciului Sint Truiden  vs Anderlecht a fost de 4-3
  asta este mergem mai departe  o sa vedem la sfarsitul luni ce am realizat,momentan va trebui sa recuperam punctele pierdute... :nervos:

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #5 : 12 Decembrie, 2007, 20:57:49 pm »
 Deoarece am pirdut primul pariu si acuma mai am doar 50pct... vom incerca un al 2 lea pronostic
  Este vorba despre meciul SLAVIA PRAGA vs FC.SEVILLA....motivul pe care ma bazez pentru acest pariu este faptul ca oaspetii din aceasta seara nu doresc de nici un fel sa piarda locul 1 in grupa pentru a nu da de o formatie care a terminat prima in celelalte grupe...  aici este vorba de echipe mult mai tarii,in schimb locurile 2 in celelalte grupe par mai accesibile..desigur la acest nivel  nu mai sunt echipe slabe ci doar accesibile....
       deci pronosticul meu este ...FC. SEVILLA sa castige meciul la 1 gol diferenta cota 3.65 miza 20pct..(cota oferita de siteul  www.gamebookers.com)
    ...FC.SEVILLA sa castige meciul la 2 sau mai multe goluri diferenta cota 3.50 miza 30pct (cota oferita pe siteul www.10bet.com)
    asadar am mers iara pe 2 pronosticuri...  nu ati uitat trebuie sa ne recuperam punctele.... SUCCES!! :great:

Offline Giovanny

• Parior
  • Mesaje postate: 151
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : 12 Decembrie, 2007, 21:48:29 pm »
Parerea mea este daca vrei sa faci profit este sa faci o selectie mai buna.
Meciul St Truiden - Anderlecht nu avea valoare pronostic 2 adik cota de 1.60(62.5% tradus in sanse de castig) mai ales ca Anderlecht numai este echipa care a fost odata si trece printr-o perioada mai dificila, mie mi-a fost frica sa iau Anderlecht-ul pt ca am simtit ceva in legatura cu meciul ala, Anderlecht primeste cu usurinta goluri si numai este o echipa pe care sa te poti baza si s-a vazut asta si in meciurile trecute din Liga Belgiei.

Iti tin pumni la meciul din seara asta desi Slavia este ff buna acasa si un egal la sfarsitul celor 90 de min este posibil in ochi mey, mai ales ca Sevilla e deja calificata, motivatia nu este asa de mare de partea Sevilla fata de cea a Slaviei Praga care doresc revansa si au demonstrat in meciul cu Arsenal 0-0, iara Sevilla nu are o apararea f. buna ceea ce ma face sa cred ca OVER 2.5 sau Slavia P. inscrie la niste cote generoase erau mai bune pt meciul asta.

Si ca sfat mai ales ca incerci fi un indrumator de pariere pt cei care sunt la inceput nu te arunca sa folosesti din prima sau vreodata 50% din Bankroll !!!
Cel mult poti sa pui 10% din bankroll si doar atunci cand consideri ca este ceva sigur, altfel nu vei reusi vreodata sa faci profit.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #7 : 13 Decembrie, 2007, 00:54:34 am »
Multumesc pentru sfaturi!! Dar dupa parerea mea chestia cu motivatia este foarte importanta... daca ai fi in locul celor de la Sevilla ce ai alege?
 MANCHESTER UTD.,BARCELONA,REAL MADRID,INTER MILAN,AC. MILAN,CHELSEA sau OLYMPYACOS PIREU,SCHALKE 04,CELTIC,ARSENAL,LIVERPOOL ,FENERBAHCE ISTAMBUL,... eu zic ca clar varianta a 2
dupa cum am zis nu mai exista adversar usor,ci doar mai accesibil.... ori SEVILLA era deja la 2 pct avantaj dar la meciuri directe cu ARSENAL statea mai prost,deci nu avea decat varianta victoriei,clar surprize se intampla mereu de aceea este frumos fotbalul... eu lam considerat un meci 99% victorie Sevilla era doar o chestiune de goluri,de aceea am si ales cele 2 variante....Multumesc lui D-zeu am avut inspiratie.... cea ce am observat eu din cei 5 ani de cand ma ocup cat de cat de pariuri,daca nu mizezi sume consistente nu ai sanse sa castigi sume importante.... e drept eu nu am zis sa mizeze cineva o anumita suma eu doar incerc sa imi tin o evidenta folosind puncte imaginare... daca  pot ajuta pe pariori incepatori si asta am zis intotdeauna, sa nu parieze sume mari deoarece pentru asta este nevoie de ceva experienta... si trebuie sa fi pregatit sa si pierzi acei bani...
  in cea ce priveste pe Anderlecht a fost o surpriza mare... e drept ca nu are stralucirea de altadata,dar si adversarul era unul slab slab,ultimul loc in divizie,iar daca ai urmarit meciul a condus la un moment dat si cu 3-2 dar pe final a primit 2 goluri.. se mai intampla in pariuri nimik nu e sigur.... EU iti multumesc pentru sfaturile pe care mi leai dat.. si iti raman dator..
 Revenind la meci SLAVIA PRAGA--FC.SEVILLA scor final 0--3 :ok: :ok:
     am reusit sa prind varianta SEVILLA bate la 2 sau mai multe goluri diferenta
miza fiind 30 pct la o cota de 3.50 rezulta  un total de 105puncte   spre satisfactia mea am reusit sa reiau punctele pierdute pe pariul trecut inapoi.... va doresc tuturor CASTIGURI CAT MAI MARI...si ma bucur daca am reusit sa va ajut cu ceva .. pe curand!!! :great:

Offline Giovanny

• Parior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : 13 Decembrie, 2007, 01:15:46 am »
:D
dar la 0-0 la pauza ce ai zis? :P
Ok si eu consideram ca 1.80 pt victoria Sevillei aveau valoare numai ca in campionat Sevilla a cam scartait si mai ales in deplasare, nici acuma nu mi-am revenit dupa Almeria - Sevilla 1-0 unde am pierdut un castig destul de consisten sa zicem si ii luasem x2 pe real money si 2 solist aici.
Putin dezamagit ca nu a reusit Slavia P sa inscrie, mi se parea ceva sigur oricum felicitari si la multe predictii inspirate si bune.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #9 : 13 Decembrie, 2007, 01:24:02 am »
Da la pauza nici nu ma asteptam sa fie vreo mare diferenta,stiind ca slavia nui o echipa rea acasa,e drept a facut cu arsenal 0-0 acasa dar tunari au venit practic cu echipa a 2.. la fel ca si asta seara unde nu au fost departe de a scoate un egal mai ales dupa intrarea lui surdu si zaharia.. insa dupa cum stim prea bine se cam dau multe goluri pe final de meci.. chiar si LYON au reusit 1 gol pe final la GLASGOW... iti multumesc si sincer astept un jurnal si din partea ta...
apropo in campionat nu merge grozav sevilla,dar dupa cate stiu e cu totul altceva liga championilor e vb de multi bani si faima ... iti doresc succes in continuare...

Offline Giovanny

• Parior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : 13 Decembrie, 2007, 04:54:33 am »
S-ar putea sa vezi un asa zis jurnal, mai bine spus o evidenta pt a vedea daca pot scoate profit ori ba pe termen lung in lupta cu casele de pariuri.
Dar cam acelasi lucru fac in concursul de predictii desi cateodata ma jeneaza limitarea la 5 predictii pe zi, pe de'alta parte e buna ca astfel caut sa le pun pe cele mai bune in raportul valoare-sanse de reusita.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #11 : 13 Decembrie, 2007, 20:49:56 pm »
 Sigur, ca este o evidenta acest jurnal dar sa sti ca este interesant... uite la concursul de pronsticuri
nu stau deloc bine la general... asta ca am jucat mai riscant si nu mia iesit de fiecare data.... daca ai o zi proasta si pierzi 4 meciuri din 5 gata sau dus punctele de pe luna respectiva,asa ca voi incerca sa nu risc prea tare acolo...   sa sti ca tu nu pariezi impotriva caselor de pariuri,ci de fapt impotriva altor pariori,casele nu au nimik de pierdut... din cate am vazut ca joci si pe bani reali.. iti doresc MULT SUCCES in lupta cu casele de pariuri...

Offline Giovanny

• Parior
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 13 Decembrie, 2007, 23:04:43 pm »
noah eu pareiez la casele de pariuri cu cote facute de bookies nu la un bet-exchange ;)

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #13 : 13 Decembrie, 2007, 23:44:35 pm »
sincer nu cunosc acesti termeni vrei sa imi explici te rog?

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #14 : 14 Decembrie, 2007, 00:02:04 am »
este vorba cumva de casele de pariuri care au cote fixe,nu ca cele care de dimineata pana seara schimba cotele de mai multe ori.... la asta te refereai?... da este mai bine cu  faci tu