29 Noiembrie, 2021, 17:05:02 pm

Autor Subiect: Concurs Predictii - Ianuarie 2009  (Citit de 9463 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
Raspuns: Concurs Predictii - Ianuarie 2009
« Răspuns #30 : 03 Februarie, 2009, 17:21:47 pm »
Cred ca ar fi trebuit impartite premiile 50/50, adica 45 euro la amandoi ca sa fie totul echitabil.

45?  ;D

Offline AnDreY00

• Hero Member
  • Mesaje postate: 3508
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : 03 Februarie, 2009, 20:43:51 pm »
hmm, nu m-am exprimat corect. ideea era 45 impartiti la doi. 30+15 fac 45, nu? :D

Offline secs

• Parior
  • Mesaje postate: 59
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #32 : 04 Februarie, 2009, 00:07:02 am »
Hai ca postul tau chiar m-a impresionat...
ma rog , nu asta era scopul meu ...

Ca sa lamurim un lucru de la inceput: Eu respect toti membrii forumului, si toti vizitatorii.
da ? nu prea ai dat dovada de acest lucru in postul dinainte  ;)

Concursul de predictii este un concurs unde poti sa joci daca respecti anumite reguli. Eu nu spun ca Regulamentul este complet, deoarece intotdeauna apar mici probleme, insa cer un singur lucru: asa cum este regulamentul sa fie respectat.

Timp de doua zile am incercat sa-i explic lui secs, ca el a gresit, deoarece cand a pus predictia meciul a inceput deja. Chiar imi pare rau daca este o intarziere, intre timpul in care dai click pe butonul "Trimite", si timpul in care predictia apare la noi in baza de date. Alta data sa te gandesti sa pui mai repede predictiile, si nu in ultimul moment...chiar pentru asta am re-introdus regula cu "15 minute inainte de incep.partidelor"

Eu daca gresesc atunci recunosc...este treaba ta daca nu poti sa-ti recunosti greseliile, si intotdeuna sa pui greseala pe altcineva, sau altceva (in cazul de fata: baza de date, si timpul intre a trimite o predictie, si timpul care apare in baza de date). Si chiar daca zici daca aici nu ai gresit, macar alta data sa te gandesti ca predictia sa pui cu o ora mai devreme, sa nu patesti la fel.
recunosc  atunci cand gresesc , dar ATUNCI CAND GRESESC... aici nu a fost cazul ... poate singura mea greseala a fost faptul ca am trimis predictia pe ultima suta de metri , dar in regulament nu era niciun punct in care zicea sa trimiti predictia cu un anumit timp inainte , si niciun punct in care arata ca acea intarziere exista  deci regulamentul a fost respectat ...

acum intrebarea care vine : de ce trebuia sa ma ard o data pt a realiza ca trebuie sa pun predictia cu 15 ore inainte de inceperea meciului ? ce vina am eu ca nu sunt asigurate niste conditii pt a respecta regulamentul ?
si mai ales  , de ce sa fiu eu penalizat pt asta ?

Ai fost trecut pe lista neagra, deoarece ai intrat in aceea categorie a jucatorilor care pun predictii dupa inceputul meciurilor, si nu din cauza faptului ca am discutat noi in privat.
oare de ce am fost trecut pe lista neagra dupa ce am discutat , si nu inainte ? exact atunci cand s`a descoperit ca am "pus" un meci dupa inceperea lui ... era chiar asa greu sa editezi un post ? nu cred ...

dar mai ales , de ce am fost trecut pe lista neagra ? am incercat cumva sa trisez ? stiam deja rezultatul din acel moment si am incercat sa profit de asta ? NU ... poate ca meciul nici nu incepuse in momentul ala , poate ca ora de pe site era cu un minut inainte fata de ora pe care o arata sala din Bilbao etc ...

am fost penalizat conform regulamentului fara sa se tina cont de cele de mai sus  ,insa cum ai zis si tu regulamentul e perfectibil ...

Apropo, Andrey are tot dreptul sa puna predictii cum vrea el...el a respectat regulamentul...asta ti se pare lipsa de respect, ca pune predictii cu, cote mari? Mie nu mi se pare...oricine poate sa puna astfel de predictii in conditiile in care respecta un regulament.
din punct de vedere al regulamentului , da , e ok ...dar noi vorbeam despre RESPECT ... si eu am procedat corect dpdv al regulamentului , dar am fost acuzat de lipsa de respect ... este un concurs de predictii , el nu da predictii , el parca ar juca la 6/49 ...ti se pare dovada de respect ca da ponturi a la 6/49 . pe cand ceilalti se chinuie o luna intreaga sa caute meciuri , eventual sa le si analizeze ?

ce nu`mi explic eu , cum naiba sa fiu acuzat de X de lipsa de fair-play , cand acel X nu da dovada de el ? probabil nici nu stie ce inseamna ...
poate ca dupa ce a patit luna asta , o sa`i vina si lui mintea la cap si va incerca sa participe la concurs cu predictii si nu cu numere de la 6/49  ;)

Offline AnDreY00

• Hero Member
  • Mesaje postate: 3508
    • Vezi Profilul
« Răspuns #33 : 04 Februarie, 2009, 01:24:02 am »
Prietene, pariurile sunt loto in mare parte, asta ca sa stii si tu. Si in al doilea rand, eu m-am folosit de noroc, tu de o greseala omeneasca!!

Iar, daca tu sau milan rezolva greseala de mai devreme, eu aveam sansa sa-mi apar primul loc, fie el si cu 6/49 cum ai zis. Dar, pur si simplu te-ai folosit de o tiganie pura.
« Ultima Modificare: 04 Februarie, 2009, 01:26:14 am de AnDreY00 »

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #34 : 04 Februarie, 2009, 12:41:39 pm »
Hai ca pun capat acestui subiect. Nu merita sa mai discutam despre asta, ca oricum nu ajungem nicaieri, si doar atacam unul pe celalalt.

Bafta tuturor. ;)