16 Octombrie, 2018, 00:44:36 am

Sondaj

Ce credeti, ar trebui sa fie stersi membri care nu au mai intrat pe site de mai bine de 6 luni d zile?

Da! Asa ar trebui
5 (35.7%)
Nu! Este nevoie de cati mai multi membrii..
4 (28.6%)
Asta hotaraste Milan..
3 (21.4%)
Nu ma intereseaza subiectul..
2 (14.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 12

Votare închisă: 30 Decembrie, 2007, 15:17:36 pm

Autor Subiect: ACESTA ESTE UN SONDAJ CU PRIVIRE LA CONTURILE CARE NU SUNT FOLOSITE..  (Citit de 7448 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Valexx

• Hero Member
  • Mesaje postate: 2680
    • Yahoo Instant Messenger - Valexx5
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
  IA sa vedem ce parere au membri de pe acest forum...

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
Raspuns: ACESTA ESTE UN SONDAJ CU PRIVIRE LA CONTURILE CARE NU SUNT FOLOSITE..
« Răspuns #1 : 15 Decembrie, 2007, 15:25:57 pm »
Interesant sondajul, interesant si subiectul.

Sunt multi care se inregistreaza pe forumuri doar cu scopul de a face reclame, sau ceva de genul.
Aceste persoane in prima faza sunt atentionati, iar daca continua cu reclamele atunci sunt banati.

Sunt insa membri care s-au inscris pe forum de mult timp, si sa zicem ca nu au vizitat siteul de o anumita vreme, insa se poate ca acestia sa revina.

Nu cred ca membri deranjeaza pe cineva, ca numar...cu subiectele vechi insa sunt deacord sa fie mutate in arhiva forumului, pt. ca subiectele din forum sa fie cat mai actuale.
Acest lucru am si facut, am mutat subiectele mai vechi de 6 luni in arhiva forumului.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 16 Decembrie, 2007, 13:48:07 pm »
 nu am spus ca ar deranja membri mai vechi,dar daca in 6 luni nu au mai intrat deloc pe site,inseamna ca nu prea mai au de gand sa o faca... in 6 luni de zile e imposibil sa nu gasesti 10 minute pentru a mai intra pe contul respectiv... la email sau messuri daca nu intri 3 4 luni contul este sters.. eu am zis ca ar mai fi o varianta sa anunte administratorul ca nu va mai putea intra o perioada si sa fie trecut in mod de vacanta dar nu pe mai mult de 6 luni...
 desigur asta era o parere nimic altceva...
 am dorit doar sa vad ce parere au participanti la acest forum
 o  seara placuta!!

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 21 Decembrie, 2007, 01:51:06 am »
DIN PACATE vad ca este cam slaba prezenta la vot... insa mai sunt inca 9 zile in care se poate vota apoi voi sterge acest subiect... pana atunci mai puteti sa va exprimati parerile chiar si in scris...

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 02 Ianuarie, 2008, 19:34:56 pm »
 da am vazut care este pozitia membrilor si sincer apreciez faptul ca ati participat la vot ...
va multumesc si va doresc cat mai multe predictii corecte..
   iata si rezultatele finale in acest sondaj
    DA asa ar trebui  5 voturi
    NU trebe cati mai multi membri  4 voturi
    asta trebe sa hotareasca milan  3 voturi
    nu ma intereseaza subiectul      2 voturi
   acest subiect va mai ramane pana la sfarsitul saptamani dupa care am sal sterg....

Offline laurgom

• Junior
  • **
  • Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #5 : 05 Ianuarie, 2008, 16:32:22 pm »
Eu vad altfel problema. Sa zicem ca un membru s-a inregistrat din diferite motive, ineterese, probleme, sau pur si simplu sa fie acolo. Bun poate el a si uitat ca e inregistrat, nu si-a salvat linkul,etc... Acum cel mai bine ar fi sa trimiteti un mail la utilizatorii in cauza, ceva de genul uite esti integistrat nu ai mai fost pe la noi timp de......, insa ai aparut chesti noi, forumul, dicuti, concurs,etc..... ideea de fond ar fi o mini actiune de marketing, astfel poti si sa vezi cine vine inapoi, si cine nu si dupa iei o decizie. Cred ca ai o mana de oameni si exista posibilitate sa fidelizezi o parte din ei, nu sa-i treci brutal la inactivi.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #6 : 05 Ianuarie, 2008, 18:04:42 pm »
     ha ha ha  brutal mi se pare cam dur spus..  dar ideea ta nui rea chiar mi se pare excelenta,odata facuta chestia asta desigur nu mai ai nici un regret cu privire la aceei membrii...cat despre brutal cam mullt spus avand in vedere ca era vorba de 6 luni de zile...daca ar fi vorba de 10 zile tias da dreptate dar asa.... chiar azi mam mai uitat pe lista membrilor sunt trecuti o gramada insa nu mai participa deloc la acest forum.... cu ce ajuta atunci ca sunt inregistrati daca nu mai intra deloc?.... ca sa fie un numar mare de membri?...    oricum acesta este un subiect in care discutam,dar nu luam noi decizile....
   sunt bucuros ca inca mai intereseaza subiectul asta.. si sar putea sa suspend sondajul dar sa mai las subiectul macar luna asta....
    multumesc pentru interventie si sa auzim numai de bine... :ok: