10 Decembrie, 2018, 04:49:16 am

Autor Subiect: Info Liga Pariorilor  (Citit de 27823 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
Info Liga Pariorilor
« : 31 Ianuarie, 2014, 14:27:48 pm »
Info Liga Pariorilor

In acest topic puteti sa ne scrieti intrebarile, nelamuririle voastre in legatura cu, concursul Liga Pariorilor.
« Ultima Modificare: 31 Ianuarie, 2014, 14:45:33 pm de Milan »

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
Re: Info Liga Pariorilor
« Răspuns #1 : 01 Februarie, 2014, 09:07:51 am »
Concursul "Liga Pariorilor" a inceput!

Puteti accesa pagina concursului aici: Liga Pariorilor

La concursul Liga Pariorilor participantii pot pune pariuri virtuale pe evenimente sportive reale, iar in functie de rezultatele obtinute se alcatuieste un clasament.

Participarea la acest concurs este gratuita, singura cerinta este sa va inregistrati pe Forumul Ghidpariuri.ro! Intrati in comunitatea pariorilor aici!

Premiile concursului

Concursul se organizeaza lunar, iar cei care la sfarsitul lunii se afla pe primele pozitii vor beneficia de premii.

Locul 1: 25€ prin [mb]Skrill[/mb]
Locul 2: 15€ prin [mb]Skrill[/mb]
Locul 3: 10€ prin [mb]Skrill[/mb]

Pentru revendicarea premiilor aveti nevoie de un [mb]cont Skrill[/mb].

La inceput va rugam sa cititi Regulamentul concursului!

In scurt timp veti putea accesa concursul si de pe prima pagina.

Daca aveti intrebari, nelamuriri, puteti sa ne scrieti in acest topic.  :ok:

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #2 : 03 Februarie, 2014, 12:21:59 pm »
Care sunt primele impresii despre joc?

Asteptam parerile voastre!

Offline mihaita777misu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 783
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 03 Februarie, 2014, 14:00:14 pm »
In opinia mea este un concurs mult mai " elaborat " fata de cel ( de " Predictii  " ), in primul rand pentru ca sunt mult mai multe tipuri de pronosticuri ce pot fi postate de catre un concurent pentru un eveniment, pot fi postate maxim 15 predictii /zi ( fata de 5 predictii /zi pentru concursul amintit ), precum si pentru faptul ca avand cele 5000 de puncte alocate in cursul unei luni, ( desigur folosindu-le oarecum cu chibzuinta, ci nu toate pentru prima predictie, deoarece s-a observat ca foarte multi dintre concurenti folosind o astfel de strategie, s-au vazut in imposibilitatea de a mai posta un alt eveniment si in mod firesc, vor astepta un nou concurs ce se va desfasura in luna urmatoare ), un concurent va avea infinit mai multe sanse de a posta evenimente fata de concursul precedent, in care la - 29 puncte erai nevoit de a astepta  " declansarea "  unui nou concurs. Deci in concluzie, in opinia mea acest concurs este superior din toate punctele de vedere, in raport cu cel precedent. Nu ne ramane altceva de facut, decat sa va multumim pentru promovarea unui astfel de concurs. Tuturor concurentilor le urez MULTA BAFTA ! :ok:   
Norocul niciodata nu da, ci el doar imprumuta. Acesta este un amant neserios. Vine rar si pleaca repede.

Offline pescadorul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5674
    • Vezi Profilul
    • Proza "neserioasa" si predictii... sportive
    • Adresa de email
« Răspuns #4 : 03 Februarie, 2014, 14:42:13 pm »
Un concurs mai elaborat si mai avantajos si mai frumos, muuuuult mai bogat in pariuri ca daca pana acum puneai unul, acum faci combinatie de 7. Cel care le valideaza este fericit si inainte sa lesine isi exprima incantarea...  :2funny:
Pariez... deci exist!

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #5 : 03 Februarie, 2014, 16:06:33 pm »
Intr-un fel te compatimesc, dar si in acest caz, intra in calcul riscurile meseriei, avand nevoie de timpul necesar la dispozitie, mult calm si .... mult tutun. :fumator: 
Norocul niciodata nu da, ci el doar imprumuta. Acesta este un amant neserios. Vine rar si pleaca repede.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #6 : 04 Februarie, 2014, 16:31:32 pm »
In legatura cu tipurile de pronosticuri ce sunt incluse in meniu, as dori daca se poate, sa fie adaugate urmatoarele tipuri :
 1. FOTBAL :
   a ) - sansa dubla.
 2. BASCHET :
   a ) - handicap puncte ( incluzand o gama mai larga, in prezent existand doar ( + sau - 2 ; + sau - 3 ).
 3. HOCHEI pe GHEATA :
   a ) - echipa castigatoare - 3 variante ( in prezent exista doar - 2 variante ).
   b ) - handicap ajustabil.

Inca odata repet, acest concurs este mult mai elaborat si mai superior fata de cel precedent, insa trebuie acceptat principiul conform caruia, orice proiect ( fiind inclus si un astfel de concurs, care de altfel este foarte bine venit ) poate fi perfectibil.
 In speranta ca aceasta cerere va fi solutionata in mod favorabil, va multumesc anticipat.

Offline pescadorul

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #7 : 04 Februarie, 2014, 16:37:32 pm »
La handicap probabil ca e problema raportului intre cote caci exista si +1/-1 dar daca meciul este dezechilibrat apar cele anuntate de tine.
Pariez... deci exist!

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #8 : 05 Februarie, 2014, 13:22:56 pm »
In legatura cu tipurile de pronosticuri ce sunt incluse in meniu, as dori daca se poate, sa fie adaugate urmatoarele tipuri :
 1. FOTBAL :
   a ) - sansa dubla.
 2. BASCHET :
   a ) - handicap puncte ( incluzand o gama mai larga, in prezent existand doar ( + sau - 2 ; + sau - 3 ).
 3. HOCHEI pe GHEATA :
   a ) - echipa castigatoare - 3 variante ( in prezent exista doar - 2 variante ).
   b ) - handicap ajustabil.

Inca odata repet, acest concurs este mult mai elaborat si mai superior fata de cel precedent, insa trebuie acceptat principiul conform caruia, orice proiect ( fiind inclus si un astfel de concurs, care de altfel este foarte bine venit ) poate fi perfectibil.
 In speranta ca aceasta cerere va fi solutionata in mod favorabil, va multumesc anticipat.

Iti multumim pentru sugestii. Vom verifica care dintre ele se pot realiza, si care nu.

Din start, handicapul ajustabil iese din schema, deoarece noi primim o oferta fixa.

Offline pariorul_detectiv_2009

• Parior
  • Mesaje postate: 118
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : 05 Februarie, 2014, 13:59:38 pm »
e mai frumos noul aspect la concursurilor, serios va spun.  :great:

« Ultima Modificare: 05 Februarie, 2014, 14:15:20 pm de pariorul_detectiv_2009 »

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #10 : 10 Februarie, 2014, 11:48:16 am »
Prelucrarea predictiilor!

Predictiile/biletele introduse in acest concurs sunt prelucrate zilnic (deobicei in fiecare dimineata).

Nu prelucram predictiile de mai multe ori, deoarece astfel am crea un avantaj jucatorilor care joaca toata ziua, fata de jucatorii care pot intra doar o singura data pe zi.

Pentru a evita momentele neplacute (balanta=0 puncte) va recomandam sa nu jucati cu mize maxime, adica sa faceti "economie la puncte". Tinand cont de acest lucru, oricand veti intra pe site veti avea posibilitatea de a paria pe un eveniment.
In caz contrar veti fi obligati sa asteptati prelucrarea predictiilor/biletelor.

Offline pescadorul

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #11 : 13 Februarie, 2014, 11:40:33 am »
Din pacate am suferit un accident de munca, mi-a cazut sursa la computer iar acum sunt in trecere pe la un laptop unde nu am insa tot "confortul" necesar pentru a face prelucrarea predictiilor. Cerandu-mi scuze pentru incident ma grabesc sa rezolv problema cat mai urgent pentru a aduce la zi situatia.
Pariez... deci exist!

Offline pescadorul

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #12 : 13 Februarie, 2014, 13:11:53 pm »
S-a rezolvat problema si-n cel mai scurt timp si validarea.
Pariez... deci exist!

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #13 : 13 Februarie, 2014, 13:19:44 pm »
Din pacate am suferit un accident de munca, mi-a cazut sursa la computer iar acum sunt in trecere pe la un laptop unde nu am insa tot "confortul" necesar pentru a face prelucrarea predictiilor. Cerandu-mi scuze pentru incident ma grabesc sa rezolv problema cat mai urgent pentru a aduce la zi situatia.

Un lucru bun, il reprezinta faptul ca in urma accidentului petrecut, a avut loc doar avarierea sursei computerului, ci nu si vreun accident suferit de cel ce " manuia " acea aparatura. Iti doresc in continuare MULTA BAFTA ! :ok:

Offline pescadorul

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #14 : 13 Februarie, 2014, 13:23:07 pm »
Cu secuzele de rigoare pentru cei ce ar fi sperat macar sa cad de la balcon, ca nu s-a intmplat, incerc sa refac terenul pierdut...  :2funny:
Pariez... deci exist!