21 Mai, 2018, 13:58:08 pm

Autor Subiect: Predictii irosite  (Citit de 42704 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
  • Mesaje postate: 783
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Re: Predictii irosite
« Răspuns #495 : 30 Iulie, 2014, 15:41:43 pm »
Toure vrea mai multe trofee cu City.

Internationalul ivorian Yaya Toure a precizat inca o data ca vrea sa ramana la Manchester City si este nerabdator sa castige si alte trofee cu echipa lui Manuel Pellegrini.
Fotbalistul in varsta de 31 de ani a fost dat ca si transferat in luna mai, atunci cand agentul sau, Dimitry Seluk, a pretins ca jucatorul se simte " nerespectat ” de catre campioana din Premier League.
Mijlocasul a dat la randul sau apa la moara zvonurilor printr-un mesaj pe Twitter care confirma afirmatiile lui Seluk, insa acum pare sa aiba o alta pozitie, declarand ca este increzator ca va ramane la City cat mai mult posibil.
Toure, care a semnat un nou contract pe patru ani, sezonul trecut, a jucat un rol-cheie in cele doua titluri de campioana cucerite de echipa sa in ultimii trei ani, marcand 38 de goluri in 134 de aparitii pentru clubul la care a venit de la Barcelona, in 2010, contra sumei de 24 de milioane de lire sterline.
" Nu era un motiv ca sa parasesc clubul. Era greu pentru ca situatia mea era una dificila. Eu am fost intotdeauna linistit, iar decizia mea este aceea ca voi ramane la Manchester City cat mai mult posibil. Cazul este inchis ”, a spus africanul.
Cetatenii i-au transferat in aceasta vara pe Willy Caballero, Bacary Sagna si Fernando, iar Toure este increzator ca echipa va cunoaste un nou sezon plin de succes.
" Va fi un an fantastic. Avem cativa jucatori extraordinari care au venit si alti fotbalisti importanti care raman. Sunt bucuros ca Samir Nasri ramane si trebuie ca si ceilalti sa faca la fel pentru a incerca sa transformam acest club intr-unul urias. Daca vrei sa fii cel mai bun, trebuie sa castigi toate trofeele posibile. Sezonul trecut a fost greu la inceput, dar la final a fost fantastic: doua trofee. In noua stagiune vom incerca sa dam tot ce avem mai bun si ne intereseaza sa evoluam bine in Liga Campionilor ”, a fost de parere internationalul Coastei de Fildes.
Norocul niciodata nu da, ci el doar imprumuta. Acesta este un amant neserios. Vine rar si pleaca repede.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #496 : 30 Iulie, 2014, 15:43:03 pm »
" Suntem pe drumul cel bun " a spus Mexes.

Fundasul lui AC Milan considera ca echipa sa progreseaza de la o zi la alta, in ciuda esecurilor severe de la International Champions Cup.
Rossonerii trag tare sub comanda noului antrenor Filippo Inzaghi, insa nu au avut rezultatele pe care si le-ar fi dorit in cele doua partide amicale jucate pana acum la turneul din SUA.
Milan a fost invinsa de Olympiacos cu 3-0 si de Manchester City cu 5-1, insa Philippe Mexes ramane optimist, spunand ca formatia sa arata bine la sedintele de pregatire.
" In opinia mea, chiar daca rezultatele spun altceva, suntem pe drumul cel bun. In timpul antrenamentelor vad o mare dorinta si devotament din partea tuturor. Vrem sa urmam ceea ce Inzaghi ne spune. Este clar ca nu putem fi multumiti dupa infrangeri, intrucat o echipa ca Milan nu le poate digera, dar stim unde trebuie sa ne imbunatatim evolutiile. Sa nu uitam ca Inzaghi de-abia a ajuns. Nu are nicio vina pentru ceea ce s-a intamplat, jucatorii sunt responsabili, pentru ca nu punem in practica ceea ce ne spune antrenorul ”, a declarat fundasul central pentru Gazzetta dello Sport.
Milan a terminat in afara cupelor europene sezonul trecut, insa spera sa se bata la titlu in viitoarea stagiune.
Norocul niciodata nu da, ci el doar imprumuta. Acesta este un amant neserios. Vine rar si pleaca repede.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #497 : 31 Iulie, 2014, 17:32:28 pm »
Stelistii multumiti cu egalul.

Atacantul Stelei, Claudiu Keseru, crede ca remiza cu Aktobe, 2-2, este benefica pentru echipa sa, in perspectiva returului de pe Arena Nationala.
Ros-Albastrii au condus de doua ori in Kazahstan, prin reusitele lui Keseru (44) si Andrei Prepelita (79), dar gazdele au egalat de fiecare data, mai intai prin Valery Korobkin (58), dupa care Robert Arzumanyan a stabilit scorul final, cu doua minute inainte de final.
" E mai bine ca s-a terminat 2-2, pentru ca exista mai mult interes pentru meciul retur ”, a declarat Keseru dupa meciul din prima mansa a turului 3 preliminar din Liga Campionilor.
La randul sau, antrenorul Stelei, Costel Galca, a afirmat: " Am gresit foarte multe pase din cauza terenului. Suprafata de joc e de vina ca n-am castigat, desi eram convins ca ne vom impune. Cred ca vom invinge in retur. Vreau stadionul plin la Bucuresti.”
De partea cealalta, tehnicianul gazdelor, Vladimir Gazzaev, nu este deloc multumit de rezultatul final, dar spera ca echipa lui sa faca un meci si mai bun in Romania, chiar daca admite ca va fi foarte greu.
" Sunt extrem de dezamagit de rezultat, intrucat scorul nu reflecta realitatea de pe teren. Echipa mea a facut un joc de buna calitate, a practicat un fotbal placut, presarat pe alocuri cu greseli, dar consider ca per total meritam victoria. Vom face tot ce putem pentru a scoate un rezultat bun in retur. Stiu ca va fi greu, deoarece jucam impotriva unui adversar cu adevarat puternic, dar nimic nu este imposibil ”, a spus Gazzaev.
Pana la returul de saptamana viitoare, Steaua va da piept sambata pe teren propriu cu CS U Craiova, in etapa a doua din Liga I.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #498 : 31 Iulie, 2014, 17:33:15 pm »
" Lukaku e mai mult decat un transfer " a afirmat Martinez.

Managerul lui Everton considera ca achizitionarea definitiva a atacantului de la Chelsea reprezinta o mare lovitura pentru club.
Romelu Lukaku, care a ajutat nationala Belgiei sa ajunga in sferturile Campionatului Mondial din Brazilia, a marcat 15 goluri in Premier League pentru Caramele, sezonul trecut, cand a fost imprumutat de gruparea londoneza.
Puternicul atacant in varsta de 21 de ani a ales sa vina definitiv pe Goodison Park, clubul din Liverpool platind pentru serviciile sale 28 de milioane de lire sterline.
Roberto Martinez s-a declarat incantat de acest transfer, declarand pentru site-ul oficial al echipei sale: " Stim ca Romelu este inca un baiat tanar, care are un potential impresionant. Suntem nerabdatori sa-l vedem bucurandu-se de fotbal si sa-l privim cum va creste ca fotbalist in anii care vor veni. Venirea lui este mai mult decat un transfer, este fructul unei munci asidue de a lua jucatorul pe care il doream. Este un moment important in istoria lui Everton si totodata maniera perfecta pentru a pregati echipa de noul sezon.”
Martinez a avut o saptamana productiva, avand in vedere ca influentul mijlocas Ross Barkley a semnat un nou contract pe patru ani, in vreme ce un alt mijlocas, bosniacul Muhamed Besic, a fost transferat de la Ferencsvaros pentru urmatorii cinci ani.
Everton a terminat pe locul 5 campionatul trecut, calificandu-se in Liga Europa, insa ambitia clubului este de a ajunge in Top 4 la anul.
Albastrii vor debuta in noua stagiune pe 16 august, atunci cand vor intalni in deplasare pe Leicester.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #499 : 31 Iulie, 2014, 17:33:55 pm »
Miriuta are incredere in echipa sa.

Antrenorul lui CFR Cluj considera ca adversarul din turul 3 preliminar al Ligii Europa, Dinamo Minsk, este unul dificil, dar crede ca echipa sa il poate depasi.
Dupa ce a eliminat-o pe Jagodina in turul 2, cu scorul general de 1-0, gruparea ardeleana va juca joi seara in Belarus prima mansa din turul 3 contra lui Dinamo.
Principalul obiectiv al lui CFR este sa nu primeasca gol, astfel incat sa abordeze cu maxima incredere returul de saptamana viitoare.
Vasile Miriuta are cuvinte de apreciere la adresa adversarilor, pe care ii considera mai periculosi decat sarbii, insa mizeaza pe dorinta de performanta a elevilor sai.
" Adversarii au doi-trei jucatori excelenti pe faza de atac, foarte iuti, dar si noi avem fotbalisti de mare calitate si nu cred ca ne vor crea probleme pe linia de fund. Dinamo este o formatie puternica, am urmarit-o, joaca mai direct pe poarta decat Jagodina ”, a spus fostul tehnician al Ceahlaului.
Fundasul central al clujenilor, Ionut Rada, a dezvaluit ca el si colegii sai au o stare de spirit excelenta dupa ce au eliminat formatia din Serbia.
" Avem un moral excelent dupa calificarea cu Jagodina si debutul in forta in campionat. Vreau sa ne intoarcem de la Minsk cu un rezultat cat mai favorabil in perspectiva returului ”, a spus Rada.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #500 : 31 Iulie, 2014, 17:35:14 pm »
Petrolul vrea o victorie la zero.

Acesta este obiectivul formatiei ploiestene, conform antrenorului Razvan Lucescu, care este increzator inaintea meciului cu Viktoria Plzen, din turul 3 preliminar al Ligii Europa.
Petrolul va juca prima mansa pe teren propriu, iar Lucescu spera ca echipa lui sa gaseasca drumul catre un succes la zero.
" Cel mai bine ar fi sa obtinem o victorie fara gol primit, dar vom vedea ce ne rezerva jocul ”, a spus fostul selectioner.
Referitor la adversarul de joi seara, Lucescu a afirmat: " Intalnim o echipa cu nume in Europa, cu o experienta deosebita, dar acest lucru nu ne sperie. Viktoria nu traverseaza cel mai bun moment, insa are fotbalisti valorosi si isi poate reveni in orice moment, asa ca trebuie sa fim foarte atenti si sa dam totul pentru a castiga.”
Oaspetii au pierdut primul meci al sezonului, 0-3 in Supercupa Cehiei, dupa care au remizat in campionat, 2-2 cu Pribram.
Tehnicianul Petrolului spera ca echipa lui sa profite de aceasta perioada mai slaba a adversarului si sa se impuna, declarand in acest sens: " Ne dorim un scor cat mai mare, iar daca se poate sa nu primim gol.”

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #501 : 31 Iulie, 2014, 17:35:46 pm »
Ranieri se teme de debutul cu Romania.

Noul selectioner al Greciei spune ca nu are prea mult timp sa faca schimbari tactice pana la meciul cu tricolorii, din preliminariile Euro 2016.
Numit recent pe banca tehnica a nationalei elene, Claudio Ranieri are la dispozitie o luna si jumatate pentru a se familiariza cu jucatorii pe care ii va selectiona la primul meci din Grupa F.
Fostul antrenor al lui AS Monaco, echipa pe care a clasat-o pe locul 2 in Ligue 1, sezonul trecut, spune ca nu va putea face decat eventuale ajustari la tactica mostenita de la predecesorul sau Fernando Santos.
Ranieri considera ca timpul este prea scurt pentru a-si pune amprenta pe stilul Greciei, recunoscand in acelasi timp ca isi doreste un joc mai ofensiv.
" Meciul contra romanilor, care este debutul meu, vine prea repede, pe 7 septembrie, si n-am timp sa schimb nimic. Vom intampina Romania la Atena ca si pana acum, cu un joc inchis, stam in aparare si asteptam contrele, chiar daca nu e stilul meu ”, a spus tehnicianul in varsta de 62 de ani.
Grecia are un avantaj moral in fata trupei pregatite de Victor Piturca, pe care a eliminat-o in barajul pentru Campionatul Mondial din Brazilia, impunandu-se cu scorul general de 4-2.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #502 : 31 Iulie, 2014, 17:36:20 pm »
" Ma simt bine la Paris " a declarat Cavani.

Edinson Cavani spune ca este mai mult ca sigur ca va ramane la PSG in aceasta vara, dupa ce presa a relatat despre o posibila mutare in Premier League.
Atacantul in varsta de 27 de ani a parut ca ia in calcul un transfer din capitala Frantei, fiind nemultumit de pozitia in care este jucat, insa insista acum ca totul este in regula dupa discutiile avute cu antrenorul Laurent Blanc.
Uruguayanul a declarat in acest sens pentru L’Equipe: " Sunt sigur ca voi ramane, de ce nu as face-o ? Ma simt bine la Paris, unde am un contract de onorat. Sunt linistit din acest punct de vedere. Au fost cateva mici probleme despre locul in teren unde voiam sa joc, dar acum sunt multumit cu acest aspect. Am asteptat momentul potrivit sa vorbesc. Este important pentru un atacant sa joace intr-o pozitie naturala pentru el. Toata lumea stie care este postul meu si nu trebuie sa mai vorbim despre asta.”
Cavani a venit la PSG vara trecuta, de la Napoli, si a parafat un contract pe cinci ani cu gruparea pariziana care a castigat titlul in Ligue 1.
Uruguayanul a marcat 25 de goluri in 43 de aparitii sezonul trecut, inclusiv cele doua reusite contra lui Lyon, din finala Cupei Ligii, castigata de formatia sa cu 2-1.

Offline mihaita777misu

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #503 : 31 Iulie, 2014, 17:37:02 pm »
Zaha vrea sa-si joace sansa.

Mijlocasul de banda al lui Manchester United, Wilfried Zaha, este nerabdator sa-l impresioneze pe Louis van Gaal, dupa ce a recunoscut ca nu s-a inteles cu fostul manager David Moyes.
Fostul star al lui Crystal Palace a fost cumparat de Sir Alex Ferguson cu 15 milioane de lire sterline, dar a fost incapabil sa se impuna in echipa lui Moyes sezonul trecut, iar in cele din urma a fost imprumutat la Cardiff City, unde nu a impresionat.
Internationalul englez in varsta de 21 de ani se simte usurat ca Moyes nu se mai afla la carma formatiei de pe Old Trafford, dupa ce a fost concediat pe finalul stagiunii trecute, astfel ca spera sa prinda un loc de titular in manadatul lui Van Gaal.
" Louis van Gaal m-a anuntat ca are incredere in mine Nu pot spune ce se va intampla cu echipa in viitor, dar avem un manager extraordinar si sunt sigur ca va schimba lucrurile aici. Moyes a fost sub o mare presiune sezonul trecut, asa ca nu pot sa-l invinovatesc. As fi putut avea o sansa mai buna, dar venirea la United aduce cu sine multa presiune. Si ca sa fiu sincer, daca nu esti pe placul managerului, nu prea poti face nimic ", a spus Zaha.
" Nu atitudinea mea mi-a daunat, dar cand lucrurile nu merg bine, apar tot felul de povesti. Managerul avea un stil al sau de joc si probabil ca nu ma potriveam pe el ”, a incheiat Zaha, care a bifat doua selectii la nationala Angliei, cu Suedia si Scotia.