21 Ianuarie, 2021, 20:35:08 pm

Autor Subiect: WTA - US Open 2012  (Citit de 8064 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline gabiloves

• Parior Senior
  • Mesaje postate: 362
    • Vezi Profilul
Re: WTA - US Open 2012
« Răspuns #45 : 05 Septembrie, 2012, 15:43:42 pm »
Ivanovic - Williams
Predictie:   2  ( - 7.5  gameuri)
Cota: 2.67
Miza: 10
Agentia: pinnacle
Ora ~ 2.00

Sa imi  fie  iertate  vorbele  dar Williams Serena matura  aici  la  Us Open  cu  adversarele , unele  destul  de  bune  si  se  pregateste  de  un nou  titlu  aici  pe  care  il  va  castiga  lejer  dupa  opinia  mea  personala. Serena  ocupa  locul  4  mondial  ea  venind  dupa  o pauza  din 2011  si  face  un an  incredibil  in care  a  castigat  50  meciuri  pe  toate  suprafetele  ,  pierzand  doar  4  iar  pe  hard  are  18  victorii  si  3  infrangeri  iar  in ultimii  doi  ani  pierzand  in total  doar  5  meciuri  pe  aceasta suprafata. Adversara  sa  care in meciurile directe nu a  castigat  nici  macar  un set  este  sarboaica Ivanovic Ana locul  13  mondial pe care  eu  nu o vad deloc  bine  astazi  desii  este  capabila  de  meciuri  incredibile , a reusit  aici  sa  intre  interesant  in sferturi  dupa sa  recunoastem  un culoar  foarte  bun  in care  nu a  avut  cine  stie ce  adversare. Merg  pe un  handicap foarte  mare  de  partea  Serenei  si  cred c a  un 6-2  ,  6-2  care  sa acopere  acest  pariu  al  meu  este  foarte  posibil  mai  ales  ca  Ana  este  o tenismena  fara  ambitie  atunci  cand  pierde  primul  set  clar. Daca  se  va  intampla  sa  avem un 6-1  pentru  Serena  in primul  set  atunci  in setul  doi  se  va  juca  repede  si  va fi  un adevarat  macel.

Pariu incorect (Editat ulterior postarii si cu predictia inexistenta la agentie)
Concurent eliminat
« Ultima Modificare: 05 Septembrie, 2012, 22:19:09 pm de Admin_Concursuri »

Offline irinellos

• Parior
  • Mesaje postate: 97
    • Vezi Profilul
« Răspuns #46 : 06 Septembrie, 2012, 10:59:59 am »
V.Azarenka - M.Sharapova
Predictie:   2
Cota: 2.99
Agentia: pinnacle

Un meci extrem de interesant in cadrul semifinalelor de la US Open, unde numarul 1 mondial, jucatoarea din Belarus, Viktoria Azarenka, o intalneste pe rusoaica Maria Sharapova, numarul 3 mondial in acest moment. Spun ca va fi un meci extre de intersand datorita faptului ca rusoaica a pierdut in acest an pe hard doar 3 meciuri din cele 24 disputate, iar 2 dintre infrangeri au fost suferite chiar in fata adversarei de azi, ambele in cadrul unei finale de turneu. Rusoaica a aratat un joc extrem de bun la acest turneu unde le-a invins in drumul sau spre finala competitiei pe M.Czink, L.Dominguez Lino, M.Burdette, N.Petrova si M.Bartoli. De partea cealalta Azarenka le-a invins pana in aceasta faza a competitiei pe A.Panova, K.Flipkens, J.Zheng, A.Tathisvili si S.Stosur. Dupa parerea mea, Azarenka este intr-o scadere de forma, avand in vedere ca dupa inceputul de an in forta cu castigarea primelor 4 turnee la care a participat, a urmat apoi o eliminare in sferturi la Miami in fata lui M.Bartoli, o finala pierduta in fata adversarei de azi, Maria Sharapova, la Sttutgart, o alta finala pierduta in fata Serenei Williams la Madrid, apoi o eliminare in optimi la Rolland Garos in fata lui D.Cibulkova, iar apoi 2 semifinale pierdute din nou in fata Serenei Williams la Wimbledon si la Jocurile Olimpice. Consider asadar ca rusoaica va lupta extrem de mult pentu a obtine victoria in acest meci pentru a-si lua revansa pentru cele 2 titluri pierdute in acest inceput de an in fata acestei jucatoare si cred ca va putea obtine calificarea in finala.

P.S.: aceasta nu este cea mai mare cota a caselor de pariuri ( exista cote si peste 3) dar am ales-o pe aceasta pentru a putea utiliza miza de 10 unitati. Sper ca nu este problema. Am si print screen daca este nevoie. Multumesc!

3-6  6-2  6-4
-10 puncte
« Ultima Modificare: 08 Septembrie, 2012, 00:27:52 am de Admin_Concursuri »

Offline maryusg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1132
    • Vezi Profilul
« Răspuns #47 : 07 Septembrie, 2012, 15:37:06 pm »
V.Azarenka - M.Sharapova
Predictie: peste 2,5 seturi
Cota: 2.60
Agentia: Unibet

In aceasta seara de la ora 21:00 are loc prima semifinala din turneul feminin de la US Open intre castigatoarea titlului de la Melbourne, bielorusa Victoria Azarenka si invingatoarea de la Paris, rusoaica Maria Sharapova. Este destul de greu de pronosticat cine va fi prima finalista. In intalnirile directe Victoria Azarenka conduce cu 5-4, insa doua victorii ale Mariei Sharapova au fost obtinute pe zgura. Asadar aici ar avea un mic avantaj Victoria Azarenka. In sferturile de finala de la US Open amandoua au avut nevoie de trei seturi pentru a le elimina pe Samantha Stosur, respectiv Marion Bartoli. Ba chiar bielorusa a castigat abia in tie-break. A fost singurul meci in care Azarenka a pierdut un set, insa pana atunci a avut adversare foarte usoare. De cealalta parte Sharapova pe langa meciul cu Bartoli a mai avut unul de trei seturi cu Nadia Petrova. Dupa parerea mea partida de azi va fi una foarte echilibrata si sunt sanse mari ca finalista sa se decida abia dupa trei seturi.

3-6    6-2  x-x
16 puncte
« Ultima Modificare: 08 Septembrie, 2012, 00:19:03 am de Admin_Concursuri »

Offline pescadorul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5674
    • Vezi Profilul
    • Proza "neserioasa" si predictii... sportive
    • Adresa de email
« Răspuns #48 : 07 Septembrie, 2012, 20:30:20 pm »
12 - V. AzarenKa vs M. Sharapova
Predictie: 2 (+3.5 games)
Cota: 2.08
Agentia: Pinnacle
Ora ~ 21:30

In semifinalele femnine de la New York se vor intrece intr-o reeditare a finalei din acest sezon de la Mellbourne, belarusa in varsta de 21 de ani Victoria Azarenka (1 WTA) si rusoaica de 25 de ani Maria Sharapova (3 WTA). Azarenka a devenit lidera "amazoanelor" dupa ce a castigat intr-o maniera categorica, cu doar 3 ghemuri cedate, trofeul australian dar de atunci cele doua s-au mai intalnit in doua randuri si echilibrul s-a refacut, fiecare castigand o data, din nou belarusa in finala la Indian Wells si in finala de la Stuttgart rusoaica si-a luat revansa, ambele dueluri finalizate la limita a 2 seturi. Acelasi aspect echilibrat intre cele doua si la New York, ambele au avut de infruntat, cel putin in ultima runda jucatoare puternice ce s-au dovedit in mare forma si carora le-au cedat cate un set, australianca Samantha Stosur (7 WTA) pentru Azarenka si frantuzoaica Marion Bartoli (11 WTA) in cazul Sharapovei.Urmeaza un duel foarte tensionat vis-a-vis de rivalitatea dintre rivale in care ambele sunt motivate extrem sa se califice in finala pentru a-si demonstra inteietatea ori din acest punct de vedere belarusa pleaca cu avantaj consfintit si de cotele agentiilor de pariuri dar in teren probabil ca situatia va fi mult mai egala, diferenta de ghemuri inregistrata la final nefiind una chiar de subliniat ca si-n intalnirile anterioare amintite, posibil chiar ca "finalista" sa se desprinda abia in setul decisiv.

3-6    6-2    4-4...
10.80 puncte
« Ultima Modificare: 08 Septembrie, 2012, 00:17:42 am de Admin_Concursuri »
Pariez... deci exist!

Offline maryusg

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1132
    • Vezi Profilul
« Răspuns #49 : 08 Septembrie, 2012, 13:59:11 pm »
Victoria Azarenka v Serena Williams
Predictie: peste 21,5 game-uri
Cota: 2.70
Agentia: Bwin

In aceasta noapte de la ora 2:00, bielorusa Victoria Azarenka si americanca Serena Williams se intalnesc in finala turneului feminin de la US Open. In acest moment Victoria Azarenka este liderul clasamentului WTA, in timp ce Serena Williams se afla pe locul 4. Totusi in meciurile directe americanca are 9-1. Singura victorie a bielorusei a fost in finala din 2009 de la Miami. Ultimele doua intalniri dintre cele doua au avut loc in aceasta vara pe iarba londoneza in semifinale la Wimbledon si Jocurile Olimpice. Pana acum Serena Williams nu a pierdut nici macar un set, castigand foarte usor toate meciurile. De cealalta parte Victoria Azarenka a avut nevoie de trei seturi in ultimele doua meciuri pentru a trece de Maria Sharapova si Samanantha Stosur. Acestea au fost insa adversare foarte puternice cum Serena Williams nu a intalnit la aceasta editie. Dupa parerea mea partida va fi una echilibrata pentru ca abia acum Serena intalneste o adversara cat de cat apropiata de ea. Asa ca eu am ales sa pariez pe over 21,5 game-uri, limita ce poate fi lejer acoperita chiar si in doua seturi echilibrate, iar in care minim unul sa aibe prelungiri.

2-6  6-2  x-x
17 puncte
« Ultima Modificare: 10 Septembrie, 2012, 01:11:30 am de Admin_Concursuri »

Offline an0nim

• Hero Member
  • Mesaje postate: 517
    • Vezi Profilul
« Răspuns #50 : 08 Septembrie, 2012, 14:51:07 pm »
Victoria Azarenka v Serena Williams
Predictie: peste 17.5 game-uri
Cota: 1.53
Agentia: Bwin
[e]
Predictia mea pare ciudata avand in vedere ca dupa un inceput excelent , am inceput sa ma dau la fund , iar in aceasta faza ar fi trebui sa atac cu cota maxima pentru a avea vreo sansa la top3 , insa am preferat sa joc o predictie in care am incredere si sa inchei concursul frumos decat sa fortez o predictie in care nu as cred precum ca Vika ar obtine un set in aceasta confruntare.
Confruntarile directe sunt relevante fiind 9-1 pentru Serena care mai mult ca sigur va castiga acest Us Open chiar de intalneste numarul 1 mondial.. Vika a incasat de multe ori de la Serena in doar 2 seturi , insa in aceasta noapte ma astept sa obtina macar 6-7 game-uri pentru ca nu isi permite sa incaseze o infrangerea umilitoare pentru ca este totusi numarul 1 mondial.
Serena a defilat in acest turneu , iar din cele 6 adversare eliminate doar in turul al doilea a cedat 6 game-uri si este surprinzator ca jucatoare nu este una de top fiind vorba de Martinez 6:2 si 6:4.
In schimb ce Vika ma asteptam sa fie eliminata in Sferturi sau Semifinale in 3 seturi , insa a fost chiar opusul s-a impus in 3 seturi in fata lui Stosur si Sharapova..[/e]

2-6  6-2  x-x
5.30 puncte
« Ultima Modificare: 10 Septembrie, 2012, 01:13:32 am de Admin_Concursuri »