09 Iulie, 2020, 11:54:39 am

Autor Subiect: Bonus de bun venit la BetClick !!  (Citit de 4004 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Valexx

• Hero Member
  • Mesaje postate: 2680
    • Yahoo Instant Messenger - Valexx5
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
Bonus de bun venit la BetClick !!
« : 23 Martie, 2011, 17:40:51 pm »

Casa de pariuri BETCLICK ofera un bonus foarte interesant; noilor inregistrati li se ofera un bonus de returnare a mizei pana in maxim 80 ron; din cate am discutat si cu alte persoane, nu este nevoie de vreo rularea mizei sau al bonusului;
 Pentru un castig sigur alegeti un pronostic cu 2 variante; pariati 80 ron pe o cota de peste 2,20, si alti 80 pe cealalta varianta; daca iese prima varianta cu cota de peste 2,20, veti obtine un mic profit, (80 x 2,20= 176) in acest caz ceilalti 80 ron fiind pierduti rezulta un profit de 16 ron; daca varianata cu cota mai mica este castigatoare (sa zicem o cota de 1,40, avem 80 x 1,40= 112 ron) deci profit de 32 ron; iar miza pe cota de 2,20 va fi returnata;
 Tineti minte insa primul pariu sa fie postat pe cota cea mai mare!!

Offline AnDreY00

• Hero Member
  • Mesaje postate: 3508
    • Vezi Profilul
Raspuns: Bonus de bun venit la BetClick !!
« Răspuns #1 : 23 Martie, 2011, 20:22:01 pm »
Nu prea ai voie sa faci asa ceva :) Risti sa ramai fara cei 160 RON din cont...

Mai bine pui pe o cota frumusica, undeva gen 4-5, daca prinzi biletul iei 400 RON, daca nu ramai cu cei 80 RON, la urma urmei nu pierzi nimic, tot convenabil e, fiindca ai incercat macar (pe gratis).  :ok:

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #2 : 23 Martie, 2011, 22:34:51 pm »

De ce crezi ca risti sa ramai fara 160 ron din cont?
  La un meci cu 2 variante indiferent tenis baschet oricare altul,  amzis ca pui primul pariu pe cota de peste 2 (de exemplu pe underdog) 80 ron  care in caz de necastigator  este returnat toti cei 80 ron; iar ceilalti 80 ron i pariezi pe favoritii acelui meci;  indiferent de varianta una iese castigatoare;
 Deci unde ai vazut riscul?

Din discutii cu alti forumisti stiu ca nu exista vreo conditie de rulare a mizei sau bonusului, deci i poti retrage oricand..

Offline carpenihil

• Hero Member
  • Mesaje postate: 1832
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #3 : 23 Martie, 2011, 22:58:04 pm »
Si eu am mai facut smecheria asta pe la alte case cand am avut de rulat premii si a mers de fiecare data.

Offline AnDreY00

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : 24 Martie, 2011, 08:15:35 am »
Ce-i drept la asemenea sume nici macar ei nu se mai obosesc, dar oricum daca faci asa ceva sau ceva asemanator castigand sume foarte mari, imediat te blocheaza.

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #5 : 24 Martie, 2011, 13:09:15 pm »

Ei bine ca sa verific mi-am facut cont aseara la Betclic; am depus 160 ron; si am pariat la meciul de baschet dintre Denver si San antonio Spurs; primul pariu a fost pe Spurs care avea cota de 2,60, am pariat 80 ron iar ceilalti 80 iam pariat pe Denver
 Pana la final a castigat Denver cu vreo 3 puncte avans;
 Mi sa returnat bani pusi pe Spurs, si am castigat pariul pe Denver adica 32 ron;
 NU am fost mai inspirat sai fi luat pe Boston ca re a pierrdut aseara mi-ar fiadus ceva mai multi bani; insa e bun si asa; 32 ron fara nici un risc e destul de bine;
 Deseara am sa retrag toti banii ca sa vad daca evreo problema;

Offline carpenihil

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #6 : 26 Martie, 2011, 13:22:29 pm »
ai retras pana la urma? :)

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #7 : 26 Martie, 2011, 16:17:12 pm »

Da am retras banii , pe toti; singura problema a fost ca ei mi-au cerut o copie a unui act de identitate, inainte de a imi trimite bani; dar asta fac majoritatea caselor de pariuri la prima retragare;
 Deci este adevarat ce se spune despre acest bonus; nu are conditii de rulare sau ceva de acest gen;
 Pentru mine a fost bun acest bonus; nu a fost mare castigul insa aproape o lada de bere, pentru acest week-end ma asigurat; 
 ;D ;D

acum faceti ce doriti, sper sa va ajute acest topic, pentru un mic castig;

Offline carpenihil

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #8 : 26 Martie, 2011, 17:41:49 pm »
astea sunt vesti bune; ca fapt divers cat e suma minima de retragere la ei, ca incepe sa ma tenteze si pe mine :)

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #9 : 26 Martie, 2011, 20:36:37 pm »
  Cateva fragmente din termeni si conditii referitoare la retragere fonduri:

7.8. Orice retragere din Contul dvs în cuantum egal cu sau mai mare de 60 RON, 15 euro, 3000 forinți maghiari, 330 coroane cehe, 10 lire sterline, 30 de zloți polonezi, 150 de coroane suedeze, 120 de coroane norvegiene, 35 raiși brazilieni sau 15 dolari americani este gratuită. Pentru retrageri în cuantum de mai puțin de 60 RON, 15 euro, 3000 forinți maghiari, 330 coroane cehe, 10 lire sterline, 30 de zloți polonezi, 150 de coroane suedeze, 120 de coroane norvegiene, 35 raiși brazilieni sau 15 dolari americani sau pentru orice retrageri de sume depuse cu mai puțin de șapte (7) zile înainte de ultima cerere de retragere, se poate aplica o taxă pentru costuri administrative. Această sumă va fi dedusă automat din suma transferată din Contul BetClic în contul dvs bancar. Ne rezervăm dreptul de a aplica o taxă administrativă în cazul în care efectuați o retragere legată de o depunere care nu a fost folosită în pariu. Costurile bancare suplimentare aferente plăților vor fi suportate de dvs.

7.9. Orice retrageri efectuate prin carduri debit / credit (cu excepția cardurilor Mastercard emise în state în afara Regatului Unit) trebuie să fie de cel puțin 4 RON, 1 liră sterlină sau echivalentul în valută (cu excepția cazului retragerii finale cu scopul închiderii Contului) și nu trebuie să depășească suma de 30 000 euro, 25 000 lire sterline, 100 000 zloți polonezi, 7 200 000 forinți maghiari, 700 000 coroane cehe, 120 000 RON, 300 000 de coroane suedeze, 225 000 de coroane norvegiene, 65 000 de raiși brazilieni sau 30 000 dolari americani într-o singură tranzacție. Pentru fiecare dintre monedele specificate, fiecare retragere unică efectuată prin intermediul Netteler și Moneybookers trebuie să nu depășească suma de 10 000 EUR sau moneda echivalentă. În ceea ce privește moneda braziliană și pe cea americană, fiecare retragere efectuată prin intermediul Moneybookers nu trebuie să depășească suma de 21 000 raiși brazilieni sau 12 000 dolari americani per tranzacție și fiecare extragere efectuată prin intermediul Netteler nu trebuie să depășească suma de 27 000 raiși brazilieni sau 15 000 dolari americani per tranzacție. Ne rezervăm dreptul de a vă solicita oricând o copie a pașaportului, a permisului de conducere, a legitimației guvernamentale sau a cărții de identitate cu fotografie. De asemenea, putem solicita o copie xerox a extrasului de cont bancar/card recent, pentru a verifica domiciliul înregistrat. Retragerile pot fi efectuate exclusiv prin intermediul cardului cu care ați depus fondurile, asociat Contului dvs.

Offline carpenihil

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #10 : 26 Martie, 2011, 21:23:12 pm »
ok, ms. deci teoretic poti retrage si 4 ron :))

Offline Valexx

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #11 : 30 Martie, 2011, 02:21:36 am »

aceasta este dovada faptului ca am retras bani de pe Betclic.com:

--------------------------------------------------------------------------------

Ați primit bani   

Stimate VASILE ALEXANDRU,

Salutări de la moneybookers.com! Dorim să vă informăm că ațiprimit bani de la BETCLICK (moneybookers@betclick.com).

Detaliile tranzacției   

Suma: RON 200.00
Cod de tranzacție Moneybookers:: (secret)
Codul dumneavoastră de tranzacție pentru această plată: (secret)
Detaliul 1: Betclick
Betclick Refund

Banii dumneavoastră vă așteaptă în contul dumneavoastră Moneybookers-

acesta este mesaju primit de la Betclic.com; desigur detalile tranzactiei sunt secrete din motive de securitate

Va rog sa postati pareri PRo sau contra, pentru alamurii totii utilizatorii acestui forum

Carpenihil ai folosit cestbonus?

Offline AnDreY00

• Hero Member
    • Vezi Profilul
« Răspuns #12 : 30 Martie, 2011, 08:08:42 am »
Eu l-am folosit acum cateva luni, am scos ceva banuti de la ei, atat eu personal cat si cu ajutorul unor prieteni. :)

Sa ai ocazia sa pui 80 RON pe un bilet fara riscul de a-i pierde mi se pare ceva genial.

Offline carpenihil

• Hero Member
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #13 : 30 Martie, 2011, 14:20:43 pm »
eu inca nu, fiindca este un site concurent care mai dadea 3eur bonus gratis odata cu inregistrarea la betclic si mai astept poate mai revine si acest mic bonus :))