22 Septembrie, 2020, 11:23:39 am

Autor Subiect: CMToto 2010  (Citit de 6424 ori)

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pescadorul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5674
    • Vezi Profilul
    • Proza "neserioasa" si predictii... sportive
    • Adresa de email
Raspuns: CMToto 2010
« Răspuns #15 : 01 Iulie, 2010, 16:28:13 pm »
Atunci sa trecem la discutii mai elaborate. Eu am trimis acele doua bilete speciale inainte de competitie cand am completat si biletul cu scoruri. Am vazut ca cele doua s-au reactivat inainte de optimi dar n-am schimbat nimic. Apoi odata cu disparitia din competitie a golgheterului ales de mine am schimbat ieri optiunea dar pe bilet scria ca punctajul maxim este 5 si daca schimbi primesti tot 5 asa cum am afisat mai sus. Vorbesc doar de biletul pentru golgheteri ca la campioana n-am umblat. Mi s-a parut OK sa pot schimba golgheterul daca tot nu se pierde nimic. Asta era problema caci tu ai zis ca daca schimbam biletul in loc de 20 putem castiga 5 puncte. Aici este vorba de 2 bilete dintre care pe unul, ala pt, golgheteri, reiese ca daca schimbi nu pierzi nimic. Decat daca si pe ala initial castigul maxim a fost tot 20 de puncte. Dar in cazul asta exita o anomalie caci eu n-am umblat la el decat in momentul in care mi-a disparut "clientul".
Deci cele 2 bilete (golgheter si campioana) au fost egale ca punctaj maxim cu cate 20 de puncte? daca nu insemana ca este corect dar poti schimba golgheterul fara pierderi, daca da inseamna ca la mine a fost o eroare avand punctajul maxim la golgheteri 5 puncte fara sa umblu la el dar oricum acum este corect pentru ca am schimbat optiunea. In schimb daca umbli la campioana ajungem in tribunal...  :o
Pariez... deci exist!

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
  • Mesaje postate: 7432
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #16 : 01 Iulie, 2010, 16:50:03 pm »
Atunci sa trecem la discutii mai elaborate. Eu am trimis acele doua bilete speciale inainte de competitie cand am completat si biletul cu scoruri. Am vazut ca cele doua s-au reactivat inainte de optimi dar n-am schimbat nimic. Apoi odata cu disparitia din competitie a golgheterului ales de mine am schimbat ieri optiunea dar pe bilet scria ca punctajul maxim este 5 si daca schimbi primesti tot 5 asa cum am afisat mai sus. Vorbesc doar de biletul pentru golgheteri ca la campioana n-am umblat. Mi s-a parut OK sa pot schimba golgheterul daca tot nu se pierde nimic. Asta era problema caci tu ai zis ca daca schimbam biletul in loc de 20 putem castiga 5 puncte. Aici este vorba de 2 bilete dintre care pe unul, ala pt, golgheteri, reiese ca daca schimbi nu pierzi nimic. Decat daca si pe ala initial castigul maxim a fost tot 20 de puncte. Dar in cazul asta exita o anomalie caci eu n-am umblat la el decat in momentul in care mi-a disparut "clientul".
Deci cele 2 bilete (golgheter si campioana) au fost egale ca punctaj maxim cu cate 20 de puncte? daca nu insemana ca este corect dar poti schimba golgheterul fara pierderi, daca da inseamna ca la mine a fost o eroare avand punctajul maxim la golgheteri 5 puncte fara sa umblu la el dar oricum acum este corect pentru ca am schimbat optiunea. In schimb daca umbli la campioana ajungem in tribunal...  :o

Probabil a fost o greseala a colegului meu, care a afisat gresit informatia. Oricum informatia respectiva a fost scrisa dupa ce am avut niste probleme inainte de optimi... :D si a fost afisat pentru a preveni eventualele neplaceri.
Aceasta informatie apare doar la cei care participa la concurs, nici macar eu nu vad...

La ambele bilete punctajul maxim initial a fost de 20 de puncte, iar daca modificai inainte de optimi atunci primeai doar 10 puncte, iar inainte de sferturi doar 5 puncte.

Apropo: predictia in cea ce priveste golgheterul, respectiv echipa castigatoare nu dispare doar asa din senin. Stiu si unde-i gresela. Tu din clasamentul general te duci pe profilul tau, "pescadorul", si acolo apare biletul "golgheter" unde la predictie nu este nimic. Asta-i doar o mica greseala, deoarece daca accesezi linkul de jos: "Golgheter CM2010 - 07.06.2010" atunci vei vedea si predictia.  ;)

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #17 : 05 Iulie, 2010, 15:29:15 pm »
A aparut noul bilet CMToto. Multa bafta.  :great:

Offline pescadorul

• Hero Member
  • Mesaje postate: 5674
    • Vezi Profilul
    • Proza "neserioasa" si predictii... sportive
    • Adresa de email
« Răspuns #18 : 12 Iulie, 2010, 17:28:27 pm »
Tocmai pe asta l-ai lasat "de izbeliste" unde Spania ma bagat si pe mine pe podium...  :nervos:
Pariez... deci exist!

Offline scorpion4steaua

• Nou
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
    • Adresa de email
« Răspuns #19 : 13 Iulie, 2010, 07:09:06 am »
pe cand sa ne asteptam cu clasamentul final ?

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #20 : 13 Iulie, 2010, 09:57:39 am »
pe cand sa ne asteptam cu clasamentul final ?

Astazi voi publica clasamentul final.  ;)

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #21 : 13 Iulie, 2010, 20:43:05 pm »
Am prelucrat toate biletele la CMToto.

Iata clasamentul final:

http://cm2010.ghidpariuri.ro/concursuri/cmtoto.php?mod=top

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #22 : 13 Iulie, 2010, 20:47:41 pm »
CMToto 2010 - Castigatori:

Locul 1: cappy69 - 30 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

Locul 2: nicos - 20 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

Locul 3: Popy - 10 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

Locurile 4-6:

hunyadiboss - 5 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

scorpion4steaua - 5 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

alecs_americanu - 5 euro in contul [mb]Moneybookers[/mb]

Rog castigatorii sa completeze rubrica Moneybookers pe pagina de ID-uri:
http://www.ghidpariuri.ro/tipster.php?mod=ids

Felicitari si bafta in continuare!  :great:
« Ultima Modificare: 13 Iulie, 2010, 20:53:34 pm de milan »

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #23 : 13 Iulie, 2010, 20:54:40 pm »
stanciu2010 a fost eliminat, deoarece a participat cu doi useri.

Offline *-Popy-*

• Hero Member
  • Mesaje postate: 897
    • Vezi Profilul
« Răspuns #24 : 13 Iulie, 2010, 22:27:17 pm »
intrebare: nu a iesit muller golgeter?  :)

Offline AnDreY00

• Hero Member
  • Mesaje postate: 3508
    • Vezi Profilul
« Răspuns #25 : 13 Iulie, 2010, 22:36:51 pm »
Pe site-ul FIFA, intr-adevar Muller e declarat golgeter. :)

Offline Milan

• Administrator
  • Hero Member
    • Vezi Profilul
    • SfStats
« Răspuns #26 : 13 Iulie, 2010, 23:08:09 pm »
Intr-adevar fifa a declarat pe neamtul Thomas Müller ca golgeter.

Insa noi luam in considerare toti cei 4 jucatori. Asta a fost hotararea noastra inca din faza grupelor.